fbpx

Półkule kąpielowe przepis. Jak zrobić samemu półkule kąpielowe.

Półkule kąpielowe przepis . Jak zrobić samemu półkule kąpielowe.

Postanowiliśmy się z wami podzielić trochę naszą wiedzą. Jak wiecie na stronie naszego sklepiku możecie nabyć świetne półkule kąpielowe ale podamy wam też prosty przepis na podstawie którego możecie zrobić je sami jeśli macie na to czas i ochotę.

kula do kąpieli lawendowa

Półkula kąpielowa lawendowa savon cosmetics

PRZEPIS NA PÓŁKULE KĄPIELOWE

Półkule kąpielowe służą jako dodatek do kąpieli i mają za zadanie zmiękczać wodę oraz nawilżać skórę. Podstawowe składniki :

BAZA: kwaśny węglan sodu (soda oczyszczona)  i kwasek cytrynowy – tworzą bazę półkuli która w połączeniu z wodą musuje, w połączeniu składników powstaje sól kwasku cytrynowego i dwutlenek węgla który jak wiemy jest gazem, dlatego półkula musuje.

WYPEŁNIACZE: aby półkula była trwała możemy dodać do niej trochę składników łączących ja w całość takich jak glinki, mąki, skrobie, sól, kakao, mleko.

OLEJE: Oleje stałe takie jak masło shea i oleje płynne takie jak np. olej migdałowy które mają za zadanie nawilżać.

BARWNIKI: możemy użyć naturalnych barwników takich jak glinki, algi, lub sztucznych barwników w postaci sypkiej takich jak np. miki

ZAPACHY: możecie użyć naturalnych olejków eterycznych bądź sztucznych kompozycji zapachowych które uwaga – nie mogą zawierać wody, ale o tym później.

RÓŻNE DODATKI: takie jak np. suszone kwiaty które nadadzą produktowi zapach bądź efekt wizualny

Zasada jest bardzo prosta:

Aby zrobić półkule kąpielowe łączymy wszystkie sypkie składniki, następnie topimy stałe tłuszcze i łączymy z pozostałymi składnikami. Mieszamy wszystko razem bardzo dobrze. Masę wkładamy do foremek (możemy wykorzystać to co mamy akurat pod ręką – np. opakowania po małych jogurtach, foremki do ciastek lub inne). Kiedy masa zgęstnieje gotowe półkule można wyjąć z foremek i umieścić np. w szklanym słoju aby ochronić je przed działaniem wilgoci.

Poniżej podaję sprawdzony przykładowy przepis:

320 gram sody oczyszczonej (kwaśny węglan sodu)

160 gram kwasku cytrynowego

15 gram masła shea

2 gram olejku ze słodkich migdałów (lub innego płynnego oleju np. oliwy z oliwek)

10 gram mleka w proszku (lub mąki ziemniaczanej)

5 gram glinki białej (lub innej)

10 kropel olejku eterycznego (np. lawendowego)

Pół łyżeczki suszonego kwiatu lawendy

Jeśli twoje kule kąpielowe rozsypują się, zaczynają musować bądź kruszą się prawdopodobnie popełniłaś jakiś błąd.

Typowe problemy przy robieniu kul kąpielowych.

Kule miały kontakt z wilgotną atmosferą przez dłuższy czas – efektem będzie to, że kule zaczną musować pod wpływem wilgoci i stracą swój pierwotny kształt. Rada: po wymieszaniu przykryj kule papierem, jeśli już stwardnieją (kilka godzin do jednego dnia) schowaj je do słoika lub innego pojemnika.

Dodaliśmy składnik zawierający wodę (np. jakiś barwnik bądź kompozycję zapachową) – Kule kąpielowe nie znoszą wody w swoich składnikach, jeśli dodaliśmy jakiś składnik zawierający wodę półkule się odkształcą i zaczną spontanicznie musować.

Półkule kąpielowe pękają bądź się rozsypują: prawdopodobnie składniki zostały za krótko mieszane i nie połączyły się w całość. Powodem mogą być też złe proporcje składników, np. zbyt duża ilość wypełniaczy takich jak skrobia.

Tłuste półkule- wycieka z nich olej? Prawdopodobnie dałeś zbyt dużo ciekłych olei a zbyt mało stałych olei takich jak masło shea- dlatego tłuszcze po prostu nie zestaliły się w kuli i z niej wyciekają.

Wszystko to jest bardzo proste. Skorzystaj z naszego przepisu bądź zakup gotowe półkule kąpielowe na naszej stronie: https://savon-cosmetics.pl/kategoria-produktu/do-kapieli/

 

Kula do kąpieli

Półkula kąpielowa różana Savon Cosmetics do nabycia w sklepiku internetowym

Inne przepisy i inspiracje znajdziecie również np. na stronie poniżej:

Relaxing Lavender Bath Bombs

POWRÓT