fbpx

Naturalne polskie kosmetyki? Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Z roku na rok na drogeryjnych półkach można odnaleźć coraz większą liczbę różnego rodzaju produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry i ciała, które są określane mianem ?eko?, ?organic? itp. Kremy bez chemii, szampony bez SLS, balsamy do ciała niezawierające parabenów? nie powinniśmy wierzyć wyłącznie hasłom umieszczanym na etykietach, ale zawsze dokładnie zapoznać się ze składem. Sztuczne związki konserwujące, barwiące czy utwardzające mogą przekładać się na różnego rodzaju problemy skórne takie jak zaczerwienienia, podrażnienie, nadmierna suchość i szorstkość, a nawet być przyczyną reakcji alergicznych. Chcąc skutecznie wyeliminować te przypadłości, warto zapoznać się z naturalnymi polskimi kosmetykami tworzonymi przez markę Savon Cosmetics.

Wyroby sygnowane logo Savon Cosmetics są wytwarzane przy wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych składników pochodzenia roślinnego, dzięki czemu nie uczulają, nie podrażniają i nie wysuszają skóry. W recepturach mydeł, balsamów, maseł oraz produktów kąpielowych można znaleźć wyłącznie certyfikowane związki, które mają za zadanie nawilżać i regenerować skórę, dostarczać jej niezbędnych substancji odżywczych, a także chronić ją przed starzeniem oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Na próżno w nich szukać parabenów, SLS, perfum, pochodnych olei mineralnych z przemysłu petrochemicznego, EDTA itp.

Jakich składników używa do produkcji Savon?

Producent dokłada wszelkich starań, aby wszystkie oferowane produkty do pielęgnacji ciała i włosów odznaczały się przede wszystkim naturalnym składem oraz bezpiecznymi, hipoalergicznymi formułami. W recepturach wyrobów można znaleźć nie tylko wyciągi roślinne i ziołowe, ale także różnego rodzaju oleje tłoczone na zimno, z których każdy ma swoje indywidualne właściwości. Niektóre z nich, np. olejek tamanu, wykazują działanie lecznicze, doskonale sprawdzając się, chociażby w pielęgnacji skóry trądzikowej, łojotokowej oraz podrażnionej.

Poza olejami, formuły oferowanych produktów bazują na olejkach eterycznych (naturalnych destylatach pozyskiwanych z kwiatów, roślin lub ziół), glinkach pochodzenia mineralnego oraz masłach, czyli tłuszczach otrzymywanych w procesie tłoczenia nasion. Ich działanie polega między innymi na pochłanianiu tłustych zanieczyszczeń z powierzchni skóry, przeciwdziałaniu nadmiernemu wysuszeniu naskórka oraz stymulowaniu procesów regeneracyjnych.

W jaki sposób odbywa się produkcja?

Głównym celem producenta Savon Cosmetics jest tworzenie niepowtarzalnych preparatów pielęgnacyjnych, stanowiących umiejętne połączenie mocy czerpanej z natury oraz nowoczesnych technologii. W ten sposób powstają jedyne w swoim rodzaju balsamy, musy, kule kąpielowe oraz mydła, które doskonale działają na cerę, włosy oraz skórę całego ciała.

Produkcja mydeł odbywa się metodą tradycyjną, a większość z nich jest wytwarzana ręcznie, tzw. techniką na zimno. Zanim trafią do sprzedaży, każda kostka ląduje na półce, gdzie dojrzewa jeszcze przez ok. miesiąc.

Co odróżnia produkty Savon od standardowych kosmetyków?

W odróżnieniu od zwykłych produktów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku, wyroby kosmetyczne sygnowane logo Savon Cosmetics są o wiele lepsze i bezpieczniejsze dla skóry, ponieważ nie zawierają w składzie substancji konserwujących, utwardzających oraz alergizujących, a co za tym idzie, są lepiej tolerowane. Ich działanie polega przede wszystkim na nawilżaniu, regenerowaniu oraz przywracaniu równowagi skórze, a także wspieraniu jej naturalnych funkcji.

Ponieważ produkty Savon powstają bez użycia konserwantów, zaleca się ich przechowywanie w lodówce lub w temperaturze poniżej 25° C. W odróżnieniu od standardowych kosmetyków, których data ważności wynosi na ogół od dwóch do pięciu lat, wyroby te powinny zostać zużyte w ciągu dwunastu miesięcy od daty produkcji zamieszczonej na opakowaniu.

POWRÓT