fbpx

Sposób użycia oraz przechowywanie

Mydła naturalne: polecamy używać nakładając na gąbkę. Po użyciu mydło powinno być przechowywane w mydelniczce która pozawala na odpływ zalegającej wody. Mydła naturalne mają bardziej miękką konsystencję od standardowych produktów gdyż podczas produkcji nie używamy utwardzaczy, mydło przechowywane w wodzie stojącej może się szybciej zużyć lub rozmięknąć. Produkt powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Nasze mydła mają termin ważności 12 miesięcy od daty produkcji.

UWAGA: mydła nie wprowadzać do oczu, może powodować podrażnienie/szczypanie oczu. W przypadku dostania się do oczu spłukać obficie bieżącą wodą.

Musy oraz oleje kosmetyczne: produkt należy przechowywać w lodówce lub w temperaturze poniżej 25oC. Jeśli produkt uległ stopieniu pod wpływem ciepła należy włożyć go do lodówki/ produkt wróci do oryginalnej konsystencji/ nie wpływa to na jakość produktu, jednak długotrwałe przechowywanie w wysokich temperaturach nie jest zalecane.

Musy do ciała lub oleje kosmetyczne należy nakładać na ciało w niewielkich ilościach gdyż są to produkty bardzo skoncentrowane, zaleca się stosowanie codziennie do poprawy stanu skóry (odpowiedniego nawilżenia). W celu utrzymania efektu nawilżenia wystarczy stosować produkt co kilka dni.

Półkule kąpielowe: jedna półkulę kąpielową należy rozpuścić w wannie napełnionej przynajmniej 1/3-1/2 ciepła wodą. Zaleca się stosowanie sitka do odpływu gdyż półkule zawierają drobne składniki które mogą zapychać odpływ (płatki kwiatów, zioła). Zaleca się ostrożne opuszczanie wanny gdyż półkule zawierają dużą ilość nawilżających olei, olejków ? powierzchnia wanny może być śliska, wannę należy dokładnie umyć. Po kąpieli nie trzeba nakładać balsamu do ciała.

POWRÓT