fbpx

Czym różnią się produkty Savon od standardowych kosmetyków

Poniżej postaram się odpowiedzieć dlaczego kosmetyki naturalne takie jak SAVON są lepsze, zdrowsze od standardowych kosmetyków oraz czym różnią się od kosmetyków dostępnych w sklepach i drogeriach. Jakie są podstawowe składniki kosmetyków naturalnych.

Składniki myjące/mydła

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Mydło powstaje w tradycyjnym procesie produkcji znanym od setek lat. Składniki użyte w produkcji mydła to różnego rodzaju oleje np. oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej rycynowy, masła naturalne np. masło shea.

Standardowe produkt kosmetyczny: tanie “sklepowe” mydło w kostce jest najczęściej tzw. Syndetem czyli syntetycznym mydłem, które składa się ze sztucznie otrzymanych związków powierzchniowo czynnych z dodatkiem różnych innych składników, jak konserwanty lub EDTA. Jeszcze gorsze są mydła w płynie/żele do mycia ciała, tu znajdziemy całą gamę sztucznych składników, barwników i zapachów – nic dziwnego, że ich działanie na skórę nie jest najlepsze.

Balsamy do ciała

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Balsamy Savon są balsamami bez wody, dzięki czemu nie ulegają psuciu bez zawartości konserwantów. Składają się tylko i wyłącznie z substancji natłuszczających/kondycjonujących skórę, jak naturalne oleje oraz masła, są kilka razy bardziej skoncentrowane, niż standardowe balsamy, jak również kilka razy bardziej wydajne. Produkt ma naturalnie gęstą konsystencję i nie potrzebuje zagęstników. Kolor produktu wynika z koloru naturalnych składników użytych do produkcji.

Standardowe produkty kosmetyczne: Standardowe balsamy do ciała są emulsjami wodno/olejowymi, tylko nieznaczny % balsamu jest składnikiem natłuszczającym. Ponadto przez to, że zawierają wodę, ulegają psuciu się i potrzebują znacznych ilości sztucznych konserwantów. Aby nadać produktowi odpowiednią konsystencję, należy dodać sztuczne zagęstniki np. na bazie silikonów, które zapychają naszą skórę. Produkt musi mieć przyciągający wzrok kolor, więc dodatkowo dajemy sztucznego barwnika.

Składniki pochodzenia zwierzęcego

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Produkty SAVON są produktami wegańskimi, nie używamy składników pochodzenia zwierzęcego.

Standardowe produkty kosmetyczne: Produkty nieoznaczone jako wegańskie mogą zawierać tłuszcze pochodzenia zwierzęcego lub inne składniki odzwierzęce.

Składniki kosmetyków naturalnych / Składniki standardowych kosmetyków

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Naszymi składnikami nadającymi właściwości użytkowe kosmetyku są zioła, wyciągi z ziół lub naturalne składniki spożywcze, jak kawa, herbata lub zmielone pestki malin.

Standardowe produkty kosmetyczne: Składniki aktywne standardowych kosmetyków są to najczęściej sztuczne składniki otrzymywane w wieloetapowych procesach chemicznych.

Zapach

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Zapach naszych produktów jest nadany przez naturalne olejki eteryczne – naturalne wyciągi z kwiatów oraz ziół. Zapachy naszych produktów są delikatniejsze, ale jednocześnie macie państwo pewność, że są naturalne.

Standardowe produkty kosmetyczne: Za zapach odpowiada sztuczna kompozycja zapachowa, która jest imitacją prawdziwego zapachu. Kompozycja zapachowa składa się kilkudziesięciu różnych substancji chemicznych (np. ropopochodnych), które często są bardzo szkodliwe lub mogą powodować alergię. Zapachy bywają bardzo silne oraz drażniące.

Data ważności

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Nasze produkty nie zawierają konserwantów, zaleca się je przechowywać w temperaturze <25oC lub w lodówce. Produkty mają w składzie naturalne składniki, które przedłużają ich ważność, np. olejki eteryczne. Zazwyczaj data ważności dla naszych produktów to 12 miesięcy od daty produkcji.

Standardowe produkty kosmetyczne: Standardowe produkty zawierają sztuczne konserwanty szkodliwe dla zdrowia. Data ważności dla standardowych produktów to 3 lata lub często nawet 5 lat od daty produkcji!

Technologia produkcji

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Produkcja mydeł odbywa się metodą tradycyjną, mydła są robione tzw. techniką na zimno i są produktem dojrzewający. Każda kostka mydła ląduje na półce, gdzie dojrzewa jeszcze przez miesiąc.

Standardowe produkty kosmetyczne: Tu stosuje się nowoczesne technologie, produkcja partii trwa od 1 do 2 dni.

Cena

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny): Cena jest wyższa niż cena standardowego produktu kosmetycznego i wynika z tego, że jednak nasze produkty są bardziej skoncentrowane, zawierają drogie naturalne składniki, olejki, a proces produkcji jest bardziej czasochłonny.

Standardowe produkty kosmetyczne: Bywa, że kostka mydła kosztuje około 2 zł, a balsam lub krem do twarzy około 7-8 zł, ale proszę sobie wyobrazić z czego musi ten produkt się składać oraz jak niski jest koszt pozyskania surowców. Producenci standardowych kosmetyków prześcigają się w obniżaniu ceny, co skutkuje coraz gorszą jakością produktów.

Wydajność

Produkty SAVON (kosmetyk naturalny)Wydajność kostki naszego mydła oceniamy na około 2 tygodnie do jednego miesiąca, w zależności od sposobu użytkowania. Wydajność naszego balsamu/musu do ciała jest kilkakrotnie razy wyższa niż wydajność standardowego balsamu/kremu o tej samej pojemności.

Standardowe produkty kosmetyczne: Wydajność żelu do mycia ciała w płynie, który kosztuje ok 8-15 zł to również około miesiąca lub dłużej, w zależności od sposobu użytkowania.

 

Mydło naturalne lawendowe Savon Cosmetics

Mydło naturalne lawendowe Savon Cosmetics

POWRÓT